Realizace služby

Poskytování sociální služby Chráněné bydlení

Linkova 47, Bakov nad Jizerou

V chráněném bydlení v Bakově žije šest uživatelů. Žijí zde od léta 2011. Společně obývají rodinný domek, bydlí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Výhodou tohoto bydlení je velká zahrada, kterou využívají, jak k mnoha činnostem, tak i k odpočinku. Do chráněného bydlení se vstupuje po schodišti. Chráněné bydlení je zařízeno standardním vybavením a uživatelé si můžou byt dovybavit dle svého zájmu. Chování zvířátek je možné po dohodě s pronajímatelem.                                                                                                                                                                                                Všichni uživatelé tohoto chráněného bydlení pracují. Někteří z uživatelů dojíždějí do zaměstnání, další do chráněné dílny a další do Domova Pod Skalami Kurovodice, p.s.s. Jeden z uživatelů dochází do Denního centra Jizera přímo v Bakově.

Autobusová zastávka i vlakové nádraží se nachází asi 8 minut pomalé chůze od místa bydliště. Ordinace praktického lékaře je ve městě, lékárna a rehabilitace rovněž.

V blízkosti ch.b. je možnost výběru obchodů s potravinami, papírnictví, drobné zboží, pizzerie, knihovna, muzeum, cukrárna, výběr restaurací. Super market je  v Mnichově Hradišti nebo v Mladé Boleslavi, spojení je velmi dobré. Ostatní služby (kadeřnictví, pedikúra, pošta…) jsou v blízkém okolí centra města.

V blízkosti  města je rovněž volnočasový areál i koupaliště – v dosahu asi 15 minut chůze.

 

Brodecká 170, Dolní Bousov                                                                                              

 

                                                                                                                                                Chráněné bydlení v Dolním Bousově je umístěno přímo v centru  města. Žijí zde čtyři uživatelé od května roku 2008, každý obývá jednolůžkový pokoj. Chráněné bydlení je vybaveno standardním způsobem, uživatelé si můžou dovybavit byt dle svých možností. Chování zvířátek je možné po dohodě s pronajímatelem. Chráněné bydlení je umístěno nad restaurací, vchází se k němu po schodišti. Chodba je společná ještě pro několik dalších bytů.

Uživatelé mohou využívat služeb, jako je kadeřnictví, pedikúra, k dispozici je rovněž sportovní hala. Na náměstí se nachází autobusové nádraží, odkud je spojení do dalších měst ( Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav) i do DPS Kurovodice. Vlakové nádraží je od ch.b. vzdálené cca 15 minut chůze.

Ordinace praktických lékařů i některých odborných lékařů jsou v dosahu několika minut chůze od chráněného bydlení, lékárna rovněž.

V blízkosti ch.b. je možnost výběru obchodů s potravinami, papírnictví, řeznictví…Super market se nachází v Mnichově Hradišti a v Mladé Boleslavi a dopravní spojení je dobré.

V létě  mohou uživatelé využít místní koupaliště, což je velice příjemnou stránkou pobytu.

Všichni  uživatelé pracují v běžné společnosti.                                                                                                                                   

 Studentská 933, Mnichovo Hradiště

Do našeho prvního chráněného bydlení v Mnichově Hradišti se nastěhovali uživatelé na jaře roku  2007, kdy jsme získali první chráněný byt.

V současné době žijí od podzimu 2018  v bytě v Mnichově Hradišti čtyři uživatelé. Do bytu ve třetím patře vstupujeme po schodišti.  Uživatelé bydlí v jednolůžkových a dvoulůžkovém pokoji.

Chráněné bydlení je zařízeno standardním vybavením a uživatelé si můžou byt dovybavit dle svého zájmu. Chování zvířátek je možné po dohodě s pronajímatelem.                        

Jeden uživatel je již ve starobním důchodu, ostatní jsou zaměstnaní jak v chráněné dílně, tak na volném trhu práce.

 Toto chráněné bydlení je umístěno ve středu města, od centra (náměstí) je vzdáleno cca 1 minutu pomalé chůze. Na náměstí se nachází autobusové nádraží, odkud je spojení do dalších měst i do Domova Pod Skalami Kurovodice, p.s.s.. Nedaleko od ch.b je i autobusová zastávka s přímými spoji směr: Praha, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav. Vlakové nádraží je od ch.b. vzdálené cca 10 minut chůze.

Ordinace praktických lékařů i některých odborných lékařů jsou ve městě. 

Ve městě je možnost výběru obchodů s potravinami, supermarkety jsou vzdálené cca 15 minut chůze,  uživatele je velice využívají při větších nákupech .